Sæsonarkiv
Sæsonarkiv
2026/27
- 184mestre
- 184turneringer
- 8.313kampe
- 40.588mål
- 4,88mål pr. kamp
56 programsatte kampe blev aldrig spillet og tæller ikke med.
Jylland · Herrer Serie 5
57 turneringer i 2026/27.
| Turnering | Vinder | P | Nr. 2 | Topscorer | Mål | Kampe |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Efterår 2026 · Pulje 97 | Hjørring AIK Frem (1) | 24 | Skibsby-Højene IF 24 | Gustav Søndergaard 9 | 160 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 98 | Understed IF | 21 | Kvissel-Ravnshøj IF 19 | Oscar Emil Olesen 7 | 119 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 99 | Brønderslev IF | 28 | Poulstrup Vrejlev 81 21 | Hjalte Gothard Schneider 8 | 146 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 101 | Sulsted IF | 24 | Tylstrup IF 22 | Mansour Delsouz 9 | 161 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 103 | Jetsmark IF | 21 | Birkelse IF 21 | Stefan Larsen 5 | 121 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 104 | FC Dansom | 27 | Ulsted B (1) 24 | Jacob Thomsen 8 | 128 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 105 | FC Ljiljan, Aalborg | 28 | AaB (1) 22 | Jacob Bisgaard Kristensen 5 | 216 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 107 | Nibe B | 27 | Aalborg Chang (1) 15 | Mads Nystrup Andersen 9 | 163 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 108 | Farstrup B | 23 | Hornum IF 22 | Lasse Christensen 12 | 170 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 109 | Kongerslev IF | 28 | Dall/Ferslev IF 14 | Steen Hosbond 10 | 129 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 110 | Als B | 27 | Veddum IF 19 | Nicolaj Haüser Hansen 19 | 166 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 111 | Arden IF | 30 | Hobro IK 15 | August Jørgensen 11 | 211 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 112 | MTIF/Klejtrup B | 25 | Hersom/Bjerregrav IF 20 | Emil Albertsen 9 | 144 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 113 | Viborg Vestermarken | 22 | Skive IK (1) 15 | Cilas Bach Pedersen 5 | 113 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 114 | Koldby/Hørdum IF | 25 | Thyholm IF 22 | Alfred Hilligsø 5 | 116 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 115 | Nordvestmors BK | 25 | Frøslev & Omegn 20 | Marius Odgaard 5 | 152 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 116 | Skive IK (2) | 24 | Rønbjerg IF 13 | Aksel Kærsgaard Knudsen 6 | 133 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 117 | RLK | 16 | Linde B 16 | Ali Ak 6 | 78 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 118 | Holstebro B | 21 | Vridsted IF 18 | Matias Sønksen 5 | 124 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 119 | Høvsørevej FC | 30 | Tjørring IF (1) 18 | Andreas Æbleø Storm 4 | 157 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 120 | Ørnhøj/Abildå B1986 | 25 | Hover UIF 22 | Lars Pedersen 5 | 163 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 121 | Videbæk IF | 24 | BFH 17 | Aske Bang Mikkelsen 10 | 204 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 122 | B 74 Silkeborg | 21 | Mariehøj Kammeraterne 15 | Mikkel Rask Jørgensen 9 | 138 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 123 | Herning IK | 21 | Tjørring IF (2) 13 | Ishak Suljic 6 | 97 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 124 | Gødvad GIF | 26 | Fårvang IF (1) 18 | Sebastian Isen 13 | 158 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 125 | NUGF Viborg | 30 | Bruunshåb-Tapdrup-Arnbjerg IF 21 | Andreas Skovmand-Villadsen 4 | 168 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 126 | Rødkærsbro IF | 17 | SIK Viborg, fodbold 16 | Laurits Østenholm 6 | 112 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 128 | Newroz SK | 25 | Lastivka R. 24 | Altin Kaqiu 4 | 166 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 129 | Værum GF | 24 | Kristrup B 12 | Andreas Rasmussen 11 | 120 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 130 | Helsted Fremad IF (1) | 30 | Spentrup IF 19 | Mathias Lysemose Korsgaard 11 | 136 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 131 | Ans IF | 28 | Lemming IF 17 | Mikkel Ringtved Frandsen 10 | 155 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 132 | Hornslet IF (1) | 21 | Grenaa IF (1) 21 | Jeppe Ryberg Jensen 11 | 182 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 133 | Åstrup/Hammelev IF | 23 | Hornslet IF (2) 20 | Mathias Nimb Sørensen 14 | 182 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 134 | Hadsten SK | 22 | Todbjerg/Mejlby IF 16 | Sebastian Mohn 8 | 149 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 135 | Christiansbjerg IF (2) | 28 | Fuglebakken KFUM (6) 18 | Nicklas Fuglsang Theilgaard 7 | 146 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 137 | Aros FC (1) | 24 | Hasle B (3) 22 | Yonas Said 7 | 182 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 138 | Hasle B (1) | 25 | VSK Aarhus (2) 21 | Berke Ceylan 6 | 175 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 139 | Aarhus 1900 | 30 | Dynamo Petrobras 19 | Jeppe Krogstrup Olesen 14 | 156 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 140 | Aarhus Fremad | 21 | Fuglebakken KFUM (7) 19 | Mathias Klokker 6 | 179 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 141 | Viby IF (2) | 28 | Stjær B (1) 20 | Lasse Mangor 18 | 244 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 142 | FC Skanderborg | 27 | Aabyhøj IF 21 | Gustav Skovgaard Mertz 6 | 232 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 143 | Solbjerg IF | 24 | Saxild IF 15 | Mathias Mustonen Schjødt 9 | 92 | 22 |
| Efterår 2026 · Pulje 144 | Rask Mølle OIF | 24 | Uldum IF 18 | Anton Christian Gyde Christensen 8 | 171 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 145 | Øster Nykirke IF | 23 | EIF/NSG 23 | Benjamin Søndergaard Aagesen 12 | 158 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 146 | FC Horsens | 28 | Løsning IF (2) 22 | Tobias Fogtmann Mogensen 8 | 178 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 147 | Løsning IF (1) | 30 | Jelling FS / FC GOG 20 | Mads Trap Jakobsen 10 | 148 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 148 | Skibet IF | 22 | Vejle FC 18 | David Andreasen 8 | 122 | 18 |
| Efterår 2026 · Pulje 149 | Smidstrup/Skærup IF | 22 | FC Kolding Nord (1) 22 | Jonathan Mortensen 4 | 131 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 150 | Kolding B (2) | 22 | Kolding IF 20 | Anders Thomsen 6 | 173 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 151 | Billund IF | 30 | Team BFO 24 | Bastian Petersen 4 | 191 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 152 | Helle FC | 21 | Nr. Nebel IF 12 | Jonas Møller 7 | 109 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 153 | Spangsbjerg IF | 28 | Esbjerg IF 92 (1) 25 | Morten Bjerregaard Knudsen 12 | 164 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 155 | Føvling/Stenderup UI | 30 | Kolding B (1) 22 | Jacob Munk Nielsen 13 | 168 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 156 | Rødding IF | 21 | Fole IF 21 | Jonas Lei Bruun 9 | 150 | 30 |
| Efterår 2026 · Pulje 157 | Tønder SF | 19 | Skærbæk B 16 | Mischa Mevs Selmer 9 | 85 | 20 |
| Efterår 2026 · Pulje 159 | Kværs B | 22 | Bov IF 17 | Kasper Kistrup 8 | 66 | 17 |
| Efterår 2026 · Pulje 160 | Svenstrup UF | 27 | Midtals IF 24 | Behzat Kaplan 5 | 143 | 30 |
Tallene er låst, da turneringen var spillet til ende, og ændrer sig ikke. Målsnittet tæller taberdømte kampe med som 3-0, præcis som de står i turneringen.